GRATIS FRAGT!
Kode: FREESHIP
Du redder 20% (-1.659,73 kr)
Køb nu. Betal i 3 rentefrie rater.
Vis en elegant stil frem, og vær sikker på dine roadtrips med Lazer Sphere Stripes Mate -hjelmen. Denne alt-i-én hjelm er et must-have for enhver cykelfan eller professionel og er fyldt med funktioner. Den er lavet af EPS og polycarbonat, den er super let, men giver overlegen beskyttelse mod stød. Hjelmens 14 huller sikrer bedre luftcirkulation for at holde dit hoved køligt og behageligt, selv under lange ture i høje temperaturer. Det avancerede Rollsys-system gør det muligt at justere hovedkurven til hver enkelts præferencer, mens der er specifikke slidser, der letter fastgørelsen af glassene. Hjelmen har også en polycarbonat finish på bunden, som ikke kun ser godt ud, men også forhindrer kosmetiske skader. Som en ekstra bonus kan du kombinere den med Lazer Aeroshell, som er fuldt ud kompatibel med denne hjelm. Hold din sikkerhed for øje, og tag denne CE-CPSC-certificerede hjelm i dag.
Lazer er en belgisk virksomhed med en rig historie i cykelindustrien. Lazer blev grundlagt i 1919 og er forpligtet til at skabe innovative og stilfulde hjelme til ryttere på alle niveauer. I dag er Lazer en global leder inden for cykelindustrien, med hjelme tilgængelige i mere end 50 lande.
Virksomhedens hjelme er resultatet af næsten 100 års erfaring og dedikation og er designet til at give den perfekte kombination af sikkerhed, komfort og stil. Uanset om du er en konkurrencedygtig racer eller en afslappet rytter, har Lazer en hjelm, der opfylder dine behov. Så hvis du leder efter det bedste indenfor cykelhjelme, så sørg for at tjekke Lazer ud.
Skriv din anmeldelse. Vær den første til at bedømme dette produkt