🏇 NY SANTAFIXIE WILD CYKLER - Ins wilde
Du redder 25% (-179,26 kr)
Indtast din e-mail, så giver vi dig besked, når den er tilgængelig.
Nutcase Dazed & Amused Cykelklokke er en fantastisk tilføjelse til enhver cykel. Denne klokke er designet til at give dig en pålidelig og præcis tidsangivelse, uanset hvor du befinder dig. Med dens enkle og elegante design passer den perfekt til enhver cykelstil.
Denne klokke er nem at fastgøre på styret og kræver ingen særlige værktøjer. Du kan nemt montere den på din cykel og være klar til at tage på eventyr på ingen tid. Klokken er også let at betjene, så du kan justere tiden og alarmen efter behov.
Uanset om du er en erfaren cyklist eller en nybegynder, vil Nutcase Dazed & Amused Cykelklokke være en pålidelig og praktisk tilføjelse til din cykel. Så hvorfor vente? Køb din klokke i dag og begynd at nyde dine cykelture endnu mere!
I begyndelsen af 2000 indså Michael Morrow, en tidligere kreativ direktør for Nike, at der var et hul på markedet for hjelme til cyklister, skatere og skateboardere. Han troede, han kunne lave hjelme med originale og fedeste designs, fordi ingen tilbød denne slags produkter.
I 2002 gik han til sit 'laboratorium' og designede en grafisk version af en melon på en multifunktionscykel hjelm. Mærket Nutcase kom på det amerikanske marked i januar 2006 med lanceringen af adskillige hjelme, der blev bestsellere over hele verden, herunder 8-Ball, Swirl, Bright Star, Fly Boy, Checkerboard, Daisy Stripe, Blackdana og Dots.
Nutcase har i alt produceret over 100 originale og unikke designs til cykel-, sne-, skate- og skatehjelme. De udviklede også tøj og tilbehør som cykelklokker.
Skriv din anmeldelse. Vær den første til at bedømme dette produkt